In urma cu doua saptamani am gasit acest caine cu labuta din fata rupta asa ca l am luat pentru a merge cu el la veterinar.Din pacate a trebuit amputata toata dar el a facut progrese uimitoare incepand sa se adapteze foarte repede la noua lui conditie.Alearga,mananca si este foarte fericit.S a nascut si a trait toata viata lui intr o padure cu multi alti caini dar la sfaturile medicului mi s a recomandat sa incerc sa i gasesc o familie,un loc unde sa fie in siguranta si unde sa nu duca o lupta de supravietuire in fiecare zi. Este un caine foarte bun si iubitor care de cand este in grija noastra a inceput sa vada ce inseamna sa ai o familie si cum este sa fii iubit.Daca cineva are un loc si pt el la curte sau apartament (pentru ca a invatat sa si faca nevoile doar afara),rabdarea si dragoste pt animalute sa ma contacteze.